3. ОБЛИЧЧЯМ У ПІДЛОГУ !

СукупираТут без термінології не обійтись, бо є багато різновидів дерев’яних покриттів для підлог і їх традиційні назви, які склалися саме на нашому ринку.

Паркет масивний, він же «штучний паркет», — це дерев’яні цільні масивні планки невеликого формату, товщиною від 14 до 22 мм, шириною 30-90 мм і довжиною 150-1000 мм. Нарізаний паз і гребінь з чотирьох сторін. Планки запаковані у пачки приблизно по 1 квадратному метру, довжина однакова у кожній пачці.

Масивна паркетна дошка —  це дерев’яні цільні масивні планки великого формату, товщиною від 15 до 22 мм, шириною 90-160 мм і довжиною від 300 до 2400 мм. Нарізаний паз і гребінь з чотирьох сторін.  Планки запаковані у пачки приблизно по 2 квадрати, у наборі різні довжини, так званий «палубний набір». Зрідка довжина у пачці буває однакова у кожній пачці.

З масивного паркету походять такі вироби, як щитовий паркет, художній паркет, модульний паркет, дизайнерський паркет, дворцовий паркет, індустріальний паркет, спортивний паркет, «ялинка» або «французька ялинка»,  — все це вироби різної форми і розміру, але завжди з товстого масиву натурального дерева, іноді склеєного  по площині, чи до якоїсь дерев’яної основи.

Взагалі, масивний паркет і дошка дають безмежний простір для дизайну і «художествам» ))). Це безліч узорів, малюнків, форм, «замісів» різних пород, або з іншими матеріалами, і так далі.

 

ПОПЕРЕДЖЕННЯ.

Паркет, масивна паркетна дошка або навіть інженерний паркет не завжди може виготовлятись з першокласної деревини. Наша фірма стикалася на ринку з поставками китайського паркету, де написана на упаковці назва породи деревини не співпадала навіть за кольором. Це завжди сильно затонована і покрита товстим шаром лаку, але третьосортна деревина різних порід, зі склейками чи шпатльовкою. Бережіться, бо вартість цих шахрайських варіантів завжди нижче за ринкову. Недосвідчений Покупець прозріває тільки через багато років, коли при ремонті і шліфовці престижного Мербау чи Сапеле вилазить на поверхню щось шпакльоване синьо-сіре і не залишається варіантів ніж купляти новий паркет. Слід нагадати також, що бамбук, — це не деревина, а трава. І паркет з бамбуку відноситься до дешевого сегменту інженерної дошки, котра не ремонтабельна і підлягає тільки заміні.

Укладка Масивного паркету.

Паркет МуйракатиараКласично, якщо потрібна надійність і якість, паркет і масивна паркетна дошка укладається способом повного приклеювання і механічного кріплення (гвоздь). Обов’язково на водостійку фанеру ФСФ (не USB), яка преклеєна до цементної стяжки полу.  Іноді паркет укладається на фанеру, але яка закріплена на лагах на висоті від бетонної основи. Основа має бути цільною і міцною. Все інше від лукавого. Якою саме має бути стяжка, якою фанера, клей, лак і масло, — ми можемо рекомендувати. Також це з задоволенням Вам розскажуть продавці цих матеріалів.

Масивна дошка екзотичних порід, це дорогий матеріал, від потребує чемного ставлення. Ніяких відхилень від технології не допускається. Радимо покупцям замовляти паркет, весь комплекс матеріалів і робіт «під ключ» у одного продавця і підрядника. Той, хто продає паркет, має його і покласти! З Гарантією!

ПОПЕРЕДЖЕННЯ.

Укладка масивної екзотичної дошки, це серйозна справа. Зі сміхом згадуємо людей, що скуповують по краплі всі необхідні комплектуючі, при цьому якомога дешевше вибираючи матеріали і виконавців робіт. Порушують технологічні норми заради здешевлення, а потім перероблюють все тричі, з втратою великих нервів і грошей. 

         Інженерний паркет, він же «інженерна паркетна дошка», «паркетна дошка», вона ж «трьохслойка» або «двохслойка». Це тонкий шар першокласної красивої деревини на фанерній основі, або наклеєний на 2-3 слоя дешевої деревини, одним словом «вафлі Артек». Товщина лицевого шару від 2 до 4 мм. Цей продукт дуже популярний, він має свої можливості і властивості, різноманітні ціни.   Товщина може коливатись від 9 до 21 мм, ширинна від 90 до 300 мм і більше. Це завжди однакова довжина в упаковці, популярні довжини від 1000 до 2400 мм, хоча може виготовлятися і у ексклюзивних 3000-5000 мм довжинах. Інженерний паркет може мати не тільки паз-гребінь з 4-х сторін, а і складні стикові «замки» у вигляді хвилі. Він поділяється на однополосний, двохполосний, трьохполосний, це в залежності від того, скількі Ви побачите на лиці одної клеєної дошки планок паркету. Або це буде одна широка планка, займаюча таку ж ширину якої і вцілому виріб, або побачите кілька тонкіших планок.  Виготовляється інженерний паркет у вигляді «ялинки», далі фантазувати з дизайном інженерки важко і дорого.

Укладка Інженерного паркету.

Паркет МуйракатиараТут процес, на відміну від укладки масивного паркету, простіший і дешевший. Інженерна дошка може бути укладена поверх рівної цементної стяжки без приклеювання до поверхні. При цьому використовується м’яка полієтиленова або пробкова підкладка. Навіть стики інженерної дошки бува не проклеюються, якщо є «паз-гребінь з замком». Хтось вважає доцільним приклеювати до поверхні, щоби мати змогу потім відшліфувати і поновити поверхню. В цьому разі вступають у силу правила укладки, що необхідні для масивного паркету, АЛЕ !!! АЛЕ !!! Чи варто? Це додаткові затрати, а лицева поверхня тонка, менше ніж у массивного паркету, до того ж часто інженерний паркет коробить, піднімаються края на стиках і углах, тому що структура багатослойна. При шліфовці «робочий слой» буде «ніякий». Ідеологія інженерного паркету: «Зроби САМ!» і, якщо потоп від сусідів зверху, чи паркет вже полежав чимало, всупає в силу друге гасло: «ВИКИНЬ, купи НОВИЙ !». Тобто купуємо і вкладаємо напочатку менше, а потім більше. Хоча «менше» буває і не дуже маленьким. Безумовно економимо час і гроші. Але тут треба «стратегічно вирішити» замовнику. Ремонт і будівництво робиться для чого? на який термін? Які ризики псування? Можливо квартира готується на продаж чи під оренду? Чи будуємо «родинний маєток», щоб дітям залишити?

Чого чекати від підлоги через кілька років?

Головною вимогою до підлоги у помешканні Є його міцність, стабільність, здатність служити десятки років і максимально добре зберегати зовнішній вигляд. Дуже важливим є фактор можливості реставрації пола.

Практикою доведено, що міцність паркету визначається технологією виготовлення, технологією укладки, якістю матеріалів та умовами експлуатації.

 Масивна паркетна дошка і паркет, як природній, живий матеріал, залежить від вологості навколишнього середовища. Основний чинник – вологість повітря у приміщенні в періоди опалення. Всі дерев’яні речі в домі можуть «дихати», — на поверхні з’являються шпарини між планками. Розмір цих шпарин, при дотриманні всіх правил укладки і експлуатації, може бути не помітним, менш за пів міліметра, або зовсім відсутнім.

Інженерний паркет і дошка, теж природній, живий матеріал. Основний чинник – теж вологість повітря у приміщенні. Але навпаки, в сухі періоди опалення вона стабільніша, а при тривалому збільшенні вологості повітря у весняно-літньо-осінній період, її починає «перти», тобто об’єм дощечок збільшується, окремі дощечки впираються одна в одну і з’являється «хвильовий» ефект.

Самим головним висновком є те, що підлога зроблена з масивного паркету і дошки за класичнию технологією довговічніша і до того ж, піддається реставрації. Інженерна дошка, — практично НІ, тількі самі дорогі варінти, на фанері, товщиною 19-22 мм, з поверхневим шаром від 6 мм, та при умові повного приклеювання до основи.

 

Продовження далі….